Okres Beroun -Vozidla: Tatra 148-CAS32, Avia A30-DVS12, VW Transporter -DA

11.2.14 Požár truhlárny v Berouně

Požár truhlárny v Berouně

Jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Beroun byla povolána v úterý 11. února 2014 v 18:42 hod. na požár truhlárny ve Viničné ulici v Berouně.  

Po příjezdu na místo události vyhlásil velitel zásahu vzhledem k intenzitě hoření a umístění truhlárny v husté zástavbě 2. stupeň požárního poplachu, v rámci kterého se na místo dostavily jednotky sboru dobrovolných hasičů z obcí Králův Dvůr, Zdice, Železná, Liteň, Hýskov, Loděnice, Vysoký Újezd, Tetín a Chyňava. JSDHO Chyňava zároveň zajistila zálohu na požární stanici HZS Beroun. Na místě zasahovalo přibližně 65 hasičů. Z důvodu vysokého zakouření a členitosti hořícího objektu byl na místo povolán protiplynový automobil ze stanice HZS Kladno na výměnu a doplnění dýchací techniky pro zasahující hasiče.

Požár byl lokalizován pomocí 6 proudů „C52“ ve 20:08 hod. Vodu hasiči na místo dopravovali kyvadlově. Dohašování a rozebírání konstrukcí truhlárny pokračovalo do ranních hodin středy 12. února 2014.  Dopravu v okolí požáru regulovala Policie ČR a Městská Policie Beroun. Po dobu zásahu zajišťovala zálohu dálnice D5 jednotka ze stanice HZS Hořovice na exitu 28 ve Zdicích.

Požárem vznikla předběžně odhadnutá škoda ve výši 3 mil. Kč a zásahem jednotek požární ochrany byly uchráněny hodnoty odhadem ve výši 6 mil. Kč. Příčina požáru je v současné době v šetření, na místě bude provedeno došetření s Policií ČR.

Foto: por. Ing. Milan Provazník, vyšetřovatel požárů ÚO Beroun

kpt. Ing. Mgr. Hynek Černý
územní odbor Beroun

http://www.hzscr.cz/clanek/pozar-truhlarny-v-beroune.aspx
truhlarna-P1160082.jpg
14.02.2014 18:57:16
j.hrach
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one